Imate tudi vi premalo prostora v hladilniku? Odlična rešitev za to so zamrzovalniki! Ampak kako shranjevati hrano, da ta zdrži čim dlje in se ne pokvari? Spodaj smo za vsa pripravili nekaj trikov in nasvetov za shranjevanje hrane v zamrzovalniku.
Triki in nasveti za shranjevanje hrane v zamrzovalniku
Živila, ki jih shranjujete v zamrzovalniku, opremite z datumom, da boste vedeli koliko časa je hrana že zmrznjena, saj se po določenem času kakovost zamrznjene hrane zmanjša.
Pred zamrzovanjem zelenjave, le to prekuhajte ali vsaj prelijte z vrelo vodo, saj tako deaktivirate encime, zaradi katerih bi zelenjava lahko spremenila okus ali barvo.
Pri sadju je pomembno, da je čisto in zdravo in da ga v zamrzovalnik shranite takoj po obiranju.
Nekaterih živil kot so: surova jajca, navadni jogurt in zelišča, ni priporočljivo zamrzniti.
Živila in hrano, ki jo nameravate zamrzovati jo skrbno zavijte v vrečke in postavite v embalažo, ki ne prepušča vlage.
Ne zamrzujte pijač, ki vsebujejo mehurčke, saj lahko v zamrzovalniku raznesejo.
V košarico dodaj svoje željene izdelke in kot način plačila izberi Leanpay. Nato sledi korakom, po opravljenem nakupu pa dobiš elektronsko sporočilo o nakupu. Pazi le pri nakupu izdelkov z razrezano ceno - če imaš v košarici izdelek, ki ima razrezano ceno, in izdelek, ki je nima, svetujemo, da nakup izdelka po razrezani ceni opraviš ločeno. Za nakup brez obresti in brez dodatnih stroškov morajo namreč vsi izdelki v košarici imeti oznako Razrezana cena.
V poslovalnici si izbereš željeni izdelek in ga neseš na blagajno. Pri nakupih do 3000 € potrebuješ le plačilno kartico in osebni dokument, pri nakupih do 8000 € pa tudi izpisek plačilne liste. Naši zaposleni na blagajni bodo nato v nekaj minutah uredili obročni nakup. Hitro in preprosto!
Ali ste vedeli?
Poln zamrzovalnik porabi manj energije, kot prazen. Zakaj? Ker prazen zamrzovalnik porabi več energije za kroženje hladnega zraka
Koliko časa lahko hrano ali živila hranite v zamrzovalniku?
Od 1 do 2 meseca:
- hrenovke in klobase.
Od 2 do 3 mesece:
- kruh,
- zelenjavne enolončnice, golaž, obara,
Od 3 do 4 mesece:
- mleto meso,
- testo za piškote.
Od 6 do 12 mesecev:
- sadje,
- zelenjava,
- surov piščanec (razkosan okoli 9 mesecev, cel do 12 mesecev),
- zrezki, kotleti, pečenka (svinjina in teletina do 8 mesecev, jagnjetina in junčje meso do 12 mesecev).